Vištytis, Kalvarija ir Kybartai

Vištytis

Apsistojus mūsų sodyboje labai patogu susipažinti su Suvalkija. Visai arti Vištyčio miestelis su savo sena ir turtinga istorija. Mėgstantiems gamtą ir aktyvų poilsį yra kur kojas pamankštinti, akis paganyti ir gerų emocijų bei prisiminimų pasirinkti. Jūs galėsite aplankyti:

 • Vištyčio ežerą – istorinę valstybių sienų ribą;
 • Vištyčio akmenį, kurio aukštis 4 m, plotis 5 m, o ilgis 7 m;
 • Vaizingą Šilelio pažintinį taką. Galima pasirinkti ilgesnį ar trumpesnį maršrutą su įvairiomis poilsio zonomis;
 • Vištyčio regioninio parko lankytojų centre apžiūrėti ekspoziciją „Kalvotoji Suvalkija“;
 • Įsitikinti, kad Suvalkija ne vien lygumos. Čia stūkso Stankūnų kalva iškilusi virš jūros lygio net 285,5 m. Pavištyčio kalnas siekia 282,4 m. Dunojaus kalnas 285 m. Ne tiek ir daug trūksta iki aukščiausio Lietuvos taško;
 • Vištyčio malūnas-muziejus. Tai bene vienintelis malūnas Lietuvoje kuris yra pilnai atkurtas pagal senovines tradicijas;
 • Sodybos kaimynystėje yra Jono Basanavičiaus gimtinė-muziejus ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas.

Kalvarija

Rekomenduojame užsukti ir į Kalvariją.

Kalvarija – miestelis įsikūręs Kalvarijos kalnagūbryje, Šešupės slėnyje, Lietuvos pasienyje su Lenkija.

Ką galima čia rasti?

 • Kalvarijos krašto muziejų;
 • Sinagogų kompleksą;
 • Kalvarijos evangelikų liuteronų bažnyčią;
 • Kačergų kalną, kurio aukštis virš jūros lygio yra 225 m;
 • Kaunas-Marijampolė-Suvalkai kelyje įsikūrusį zooparką su retais gyvūnais didžiulėje teritorijoje. Čia įrengtomis žaidimų aikštelėmis, poilsio zonomis, dinozaurų parku. Yra galimybė patiems pamaitinti gyvūnus;
 • Sekmadienį senovinis Kalvarijos turgų;

Dar geriau Jums susipažinti su Kalvarijos kraštu, istorija, lankytinomis vietomis Jums gali padėti profesionali vietinė gidė. Būtina suderinti iš anksto.

Kybartai

Ar esate buvę Kybartuose? Jums tiesiog būtina užsukti į Kybartus

Kybartai susiformavo prie istorinės Prūsijos ir LDK sienos, kuri nesikeitė nuo 1422 m. Kybartų geležinkelio stotis su caro apartamentais buvo labai moderniška ir unikali visoje šalyje, savo grožiu nusileidžianti tik Sankt Peterburgo geležinkelio stočiai. Kybartuose darbavosi mutinės pareigūnai ir kontrabandininkai, miestelyje veikė lošimų namai, per sieną iš Vokietijos plūsdavo naujos buities ir aprangos mados.

Kybartų geležinkelio stotis, galima sakyti, yra miestelis, kuris niekada nemiega, kaip koks Niujorkas nes čia privalomai sustoja sunkvežimiai, krovininiai traukiniai ir keleiviniai traukiniai į Kaliningradą..

Kybartų miesto parke yra paminklas Isaakui Levitanui (1860–1900). Žymus tapytojas ir peizažistas gimė Kybartuose ir čia praleido dešimt vaikystės metų,

Kybartuose yra katalikų bažnyčia, stačiatikių cerkvė, apaštalinė bažnyčia ir metodistų bažnyčia.

Kybartų pėsčiųjų viadukas laikomas ilgiausiu Lietuvoje – 287 metrai. Nuo jo puikiai matosi gražiai sutvarkytas Kybartų geležinkelio stoties pastatas ir bėgiai. Kybartuose yra net 14 traukinių bėgių ir jie visi gali būti eksploatuojami.

Ekskursijos vyšnaitė ant torto – garsieji Kybartų rūsiai. Jie buvo pastatyti 1863 m. Manoma, kad čia buvo sandėliuojamos geležinkeliu pervežamos prekės. Muitinės sandėlio remonto metu 2002 m. šie rūsiai buvo netikėtai atrasti. Kybartų bendruomenės iniciatyva šie rūsiai buvo pritaikyti lankymui.

Jums geriau susipažinti su Kybartų miestelio išskirtinumais padės mūsų siūlomas vietinis gidas.